Kronika budowy siedziby Instytutu Psychologii UMK

#Archiwum Budowy
- Lipiec 2019; Sierpień 2019; Wrzesień 2019; Październik 2019; Listopad 2019: Grudzień 2019Styczeń 2020 - Dzień 170 - 03.01.2020


Rozpoczynamy kolejny miesiąc i kolejny rok budowy Instytutu Psychologii UMK.


#

Nowy Rok zaczynamy od wycięcia ostatniego starego słupa który wyznaczał linię korytarza i podtrzymywał stary dach nad pomieszczeniami, które zamieniają się w nasze dwie aule.


#

Aule nakryte są już nowym dachem, a tu na zdjęciu widać już kaskadowy układ podłogi w auli zachodniej (na 96 osób). Widać też już zarys katedry i fragment ściany dzielącej obie aule.


#

Najwyższe stopnie będą pewnie uwielbiane przez studentów, którzy preferują siedzenie w ostatnich rzędach.


#

W auli wschodniej (na 122 osoby) wciaż trwają prace nad kaskadowym układem podłogi.


#

Za budynkiem przy zachodniej elewacji tężeje fundament pod szyb windy. Stalowa konstrukcja windy będzie jednak montowana dopiero na wiosnę.Styczeń 2020 - Dzień 177 - 10.01.2020


Trwają prace budowlane. Do akcji wkroczyły ponownie ekipy elektryków i instalatorów urządzeń hydraulicznych.

#

W głównej - wschodniej auli wykonano stopnie dla audytorium i wymurowano podest katedry.


#

W korytarzu głównym wyburzono dwa z trzech słupów. Ostatni po lewej będzie usunięty gdy nad dalszą częścią korytarza pojawi się stalowy odciąg.


#

A tak to wygląda od drugiej strony. Pozostające słupy (w stalowych oprawach) będą oczywiście wykończone tak, że stalowego wzmocnienia nie będzie widać.


#

Roboty na dachu z układaniem styropapy zmierzają do końca. Pojawi się jeszcze jedna warstwa izolacyjna, ale pogoda musi się poprawić. Nie może padać i temperatura musi wynosić ponad 5o C.#

Na parterze zaczęto wykuwać otwór pod przyszłe drzwi od windy.


#

Jak widać od zewnątrz - winda będzie miała 3 przystanki. Prace z tej strony wymagają postawienia rusztowania - ale montaż i wykończenie będzie dopiero na wiosnę.


#

Trwa skuwanie schodów do kondygnacji -1. Schody te muszą być wykonane od podstaw z powodów technicznych. Na pozostałych klatach zostaną oryginalne zabytkowe schody i poręcze.


#

Pod schodami znajdą się pomieszczenia techniczne. W przestrzeni naszego budynku - nic się nie marnuje.Styczeń 2020 - Dzień 184 - 17.01.2020


Budowa siedziby Instytutu Psychologii UMK trwa już 6 miesięcy. Zobaczmy co się zmieniło w ostatnim tygodniu.


#

Po pierwsze zamontowano odciągi i poszerzono przejście do głównego korytarza biegnącego w stronę szatni. Zdjęcie wykonano z miejsca przecięcia głównych korytarzy budynku przy wejściu głównym.


#

Teraz widać przecięcie obu głównych korytarzy komunikacyjnych. Po prawej miejsce z górnego zdjęcia, a po lewej widać korytarz przed aulami. Na pierwszym planie tam gdzie rusztowanie widać przestrzeń habu - albo jak kto woli przyszłą agorę.


#

Ostatni niepotrzebny słup zniknął z przestrzeni między habem a głównym korytarzem.


#

Rozpoczęły się prace wykończeniowe w środkowym - dydaktycznym skrzydle budynku.


#

W tym samym miejscu również do akcji weszła brygada elektryków.


#

Jak widać na zdjęciu na jednego elektryka przypadają dwie drabiny. Co za postęp technologiczny!.


#

Podobnie kreatywne rozwiązanie widać na nowym dachu, gdzie stare drzwi chronią przed upadkiem do otworów na okna.


#

A w skrzydle północnym należącym do Działu Technicznego UMK widać już przymiarki do prac wykończeniowych ścian. To co widać na ścianach to podkład. Dementujemy - ściany nie będą biało-czerwone .