Z myślą o studentach udostępniamy oprogramowanie (typu freeware) wspierające prowadzenie badań psychologicznych. Programy tu udostępnione pracują na różnych systemach operacyjnych. Różnią się funkcjami, a także poziomem trudności obsługi. Pozwalają na szybkie i sprawne wprowadzanie danych surowych mogących potem posłużyć do analiz statystycznych.

VCode™

Program VCode™ oraz VData™ - projekt studentów University of Illinois.
VCode™ i VData™ to pakiet aplikacji typu "open source", które tworzą zbiór efektywnych narzędzi do wspierania pracy z materiałem wideo. System składa się z trzech głównych elementów: VCode (program do wprowadzania danych),

#VCode Admin Window (konfiguracja)

#

i VData (badanie zgodności pracujących na materiale osób kodujących).

#


Projekt VCode@ i VData@ powstał dzięki kontaktom z wieloma doświadczonymi programistami oraz z naukowcami z wielu dyscyplin.

Oprogramowanie przeznaczone na komputery Apple.

Minimalne wymagania sprzętowe: Mac OS 10.5.x (Leopard)
procesor : 1.8 Ghz lub szybszy (Intel lub PPC)
format video: mov
pamięć: 1 Gb RAM


Więcej szczegółów, materiałów i literatury na stronie projektu - kliknij tutaj


Anvil 5.0

Dla osób nieposiadających komputerów Apple, lub dla badaczy, którzy korzystają z różnych typów komputerów i systemów operacyjnych, polecamy nieco mniej intuicyjny od VCode, ale równierz powszechnie używany niemiecki program Anvil. Jego największą zaletą jest wieloplatformowość. Posiada wersję na system Windows w wersji 32bitowej i 64bitowej, a także wersje Linux i MacOSX. Program napisany w JAVA. Wymagane jest zainstalowanie platformy JAVA na komputerze.


Więcej szczegółów, materiałów i literatury na stronie projektu - kliknij tutajBehaView

Jeszcze jeden program wart polecenia wszystkim, którzy analizują zapisy wideo poświęcone oserwacji zachowania. Tym razem jest to narzędzie autorstwa Pawła Boguszewskiego z Instytutu Biologii Doświadczalnej w Warszawie. Program udostępniany jest za zgodą autora. Najnowsza wersja jest z roku 2015. Wymagania systemowe to posiadanie Windows XP lub nowszego.

#


Odwiedź stronę autora - kliknij tutaj