Z myślą o studentach udostępniamy oprogramowanie (typu freeware) wspierające prowadzenie badań psychologicznych. Programy tu udostępnione pracują na różnych systemach operacyjnych. Różnią się funkcjami, a także poziomem trudności obsługi. Pozwalają na szybkie i sprawne wprowadzanie danych surowych mogących potem posłużyć do analiz statystycznych, możliwość obliczeń statystycznych lub tworzenie bibliografi naukowych w standardzie APA.

VCode™

Program VCode™ oraz VData™ - projekt studentów University of Illinois.
VCode™ i VData™ to pakiet aplikacji typu open source, które tworzą zbiór efektywnych narzędzi do wspierania pracy z materiałem wideo. System składa się z trzech głównych elementów: VCode (program do wprowadzania danych),

#VCode Admin Window (konfiguracja)

#

i VData (badanie zgodności pracujących na materiale osób kodujących).

#


Projekt VCode@ i VData@ powstał dzięki kontaktom z wieloma doświadczonymi programistami oraz z naukowcami z wielu dyscyplin.

Oprogramowanie przeznaczone na komputery Apple.

Minimalne wymagania sprzętowe: Mac OS 10.5.x (Leopard) - działa tylko do wersji Mac OS 10.14.x (Mojave)
procesor : 1.8 Ghz lub szybszy (Intel lub PPC)
format video: mov
pamięć: 1 Gb RAM


Więcej szczegółów, materiałów i literatury na stronie projektu - kliknij tutaj


Anvil 6.0

Dla osób nieposiadających komputerów Apple, lub dla badaczy, którzy korzystają z różnych typów komputerów i systemów operacyjnych, polecamy nieco mniej intuicyjny od VCode, ale również powszechnie używany niemiecki program Anvil. Jego największą zaletą jest wieloplatformowość. Posiada wersję na system Windows w wersji 32bitowej i 64bitowej, a także wersje Linux i MacOSX. Program napisany w JAVA. Wymagane jest zainstalowanie platformy JAVA na komputerze.


Więcej szczegółów, materiałów i literatury na stronie projektu - kliknij tutaj



BehaView

Jeszcze jeden program wart polecenia wszystkim, którzy analizują zapisy wideo poświęcone obserwacji zachowania. Tym razem jest to narzędzie autorstwa Pawła Boguszewskiego z Instytutu Biologii Doświadczalnej w Warszawie. Program udostępniany jest za zgodą autora. Najnowsza wersja jest z roku 2015. Wymagania systemowe to posiadanie Windows XP lub nowszego.

#


Odwiedź stronę autora - kliknij tutaj


JASP

JASP to bardzo elegancki i darmowy program typu open-source wspierany przez Uniwersytet w Amsterdamie służący do obliczania analiz wariancji (w dowolnych schematach), regresji, analizy czynnikowej. Umożliwia analizy z estymatorami parametrycznymi i bayesowskimi. Dodatkową zaletą jest tworzenie tabel wynikowych w formacie APA. Posiada intuicyjny interfejs i jest wciąż ulepszany.

#

Więcej szczegółów, materiałów i literatury na stronie projektu - kliknij tutaj


Zotero

To program komputerowy służący do zarządzania bibliografią i przypisami bibliograficznymi oraz do organizacji źródeł podczas pisania prac naukowych. Program pozwala na automatyczne pobieranie danych bibliograficznych z internetowych katalogów bibliotecznych i dostosowywanie wyglądu przypisów w tekście, integruje się z przeglądarką internetową, a także z edytorami tekstu, m.in. z Microsoft Word, LibreOffice, OpenOffice.org Writer i NeoOffice. Producentem programu jest Centrum Historii i Nowych Mediów George Mason University. Nazwa programu wywodzi się z albańskiego słowa oznaczającego „doprowadzić do perfekcji”. Zotero będziemy rekomendować na umiejętnościach akademickich wszystkim naszym studentom.

Znalezione obrazy dla zapytania zotero

Więcej szczegółów, materiałów i literatury na stronie projektu - kliknij tutaj


G * Power


G * Power to narzędzie do obliczania statystycznych analiz mocy dla wielu różnych testów: między innymi testu t-Studenta, testu F, testu χ2, testu z i innych. Progam G * Power może być również używany do obliczania wielkości efektów, wielkości próby i do graficznego wyświetlania wyników analiz mocy. Przydatny w trakcie procesu projektowania badań jaki sprawdzania mocy otrzymanych wyników.

Dostępny jest w wersji na komputery z systemem Windows oraz MacOSX.

#

Więcej szczegółów, materiałów i literatury na stronie projektu - kliknij tutaj