Wyjazd SKN Sekcji Etologia

Wyjazd do stacji badawczej w Urwitałcie studentów SKN Psychologii Sekcji Etologii

  22.02.2018   admin


Ponad rok temu Rektorzy Uniwersytetów Mikołaja Kopernika oraz Warszawskiego podpisali umowę o współpracy naukowo dydaktycznej Katedry Psychologii WH UMK z Wydziałem Biologii Uniwersytetu Warszawskiego, a ściślej mówiąc możliwości użytkowania Bazy Terenowej Wydziału Biologii UW na Mazurach, gdzie studenci psychologii z UMK będą mieli zajęcia terenowe oraz specjalizacyjne.

Właśnie tej zimy po raz pierwszy w historii studenci UMK pojawili się w Urwitałcie. Pierwszy wyjazd był dla grupy ochotników ze Studenckiego Koła Naukowego Animus - Sekcji Etologii.

W czasie kilkudniowego wyjazdu ochotnicy uczyli się rozpoznawać tropy zostawione w śniegu, obsługiwać fotopułapki oraz kamerę termowizyjną oraz mieli kontakt ze zwierzętami w naturalnym środowisku. Zimowa aura sprzyjała tropieniu oraz marszom po zamarzniętych jeziorach.

Już w przyszłym roku akademickim czekają na studentów psychologii UMK pierwsze terenowe zajęcia w bazie w Urwitałcie. Zainteresowanych zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu dokumentującego zimowy wyjazd.

#