Tydzień Mózgu'18 - podsumowanie

Podsumowanie Tygodnia Mózgu 2018

  25.03.2018   admin


W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, na Toruńskim Tygodniu Mózgu nie mogło zabraknąć psychologii. Wydarzenie to zostało zorganizowane i zrealizowane m.in. przez pracowników Katedry Psychologii WH UMK przede wszystkim dr Małgorzatę Gut, ale w dużej mierze uczestniczyli w nim także aktywnie nasi studenci. Wraz ze studentami z Toruńskiego Koła Kognitywistycznego przygotowali i przeprowadzili szereg interaktywnych pokazów popularyzujących wiedzę o mózgu i psychologię.

Fotorelacja z tego wydarzenia dostępna na: Psychologia na Toruńskim Tygodniu Mózgu 2018


Warto dodać, że pracownicy Katedry brali aktywny udział w obchodach Tygodnia Mózgu także na zaproszenie innych jednostek naukowych.

W czwartek 15 marca dr Małgorzata Gut wygłosiła w Instytucie Biologii Doświadczalnej w Warszawie wykład zatytułowany „Gry komputerowe, tablety i konsole na lekcjach matematyki? O wspomaganych komputerowo metodach w edukacji matematycznej i w terapii dyskalkulii”, w którym przedstawiła m. in. terapeutyczną grę Kalkulilo, pomocną w terapii dyskalkulii.

#

Natomiast w piątek 16 marca dr hab. Maciej Trojan wygłosił na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim wykład pt. Jak lateralizacja funkcjonalna mózgu wpływa na zachowanie różnych gatunków? Czy pomaga ona czy też przeszkadza w prowadzeniu badań z udziałem innych zwierząt? Podczas którego poruszył zagadnienia lateralizacji motorycznej i sensorycznej w badaniach z psami, kotami i szympansami oraz wpływu stronności na uzyskiwane wyniki badań naukowych.

#