Pierwsi chętni na Psychologię

Relacja z "Dnia otwartego" organizowanego przez Katedrę Psychologii WH UMK

  20.04.2016   admin


W dniu 20 kwietnia 2016 roku w Auli Collegium Humanisticum odbyło się historyczne wydarzenie. Pierwszy raz kandydaci na studia Psychologiczne mogli posłuchać wystąpień członków Katedry Psychologii WH UMK. W imprezie wzięło udział ogółem około stu słuchaczy.

#

Kandydaci na studia psychologiczne (fot. Andrzej Romański)


Na spotkanie składały się wystąpienia pracowników Katedry Psychologii WH UMK na żywo jak i odtworzone nagrania.

Na początek z ekranu powitała wszystkich Kierownik Katedry prof. dr hab. Maria Lewicka. Wystąpienie dotyczyło historii powstania Psychologii na UMK oraz zagadnień psychologii środowiskowej i społecznej. Problematykę psychologii środowiskowej kontynuował w swym wystąpieniu dr Adrian Wójcik opowiadając o założeniach programu specjalizacji.

#

dr Adrian Wójcik (fot. Andrzej Romański)


Następnie głos zabrała dr Monika Lewandowska mówiąc o specjalizacji Neuropsychologia oraz o badaniach prowadzonych przy pomocy EEG i rezonansu magnetycznego.

#

dr Monika Lewandowska (fot. Andrzej Romański)


W przerwie dr Joanna Dreszer przedstawiła koleżanki i kolegów - psychologów robiących badania w ICNT, a kandydaci mogli zadawać pytania pracownikom Katedry i pracownikom Centrum Promocji UMK

#

Stoisko Centrum Promocji UMK (fot. Andrzej Romański)


Po przerwie odtworzono wystąpienie dr hab. med. Sławomira Czachowskiego, który opowiadał o specjalizacji - Psychologia Kliniczna. Na Pytania odpowiadała dr Katarzyna Śliwińska. Na zakończenie głos zabrał dr hab. Maciej Trojan opowiadając o badaniach z Etologii i Psychologii Porównawczej a także o celach specjalizacji Stosowana Psychologia Zwierząt

#

dr hab. Maciej Trojan (fot. Andrzej Romański)


Niebawem skrót filmowy ze spotkania pojawi się na naszym kanale Psychologia UMK na YouTube.