Ostatnie zajęcia roku

Tradycyjnie już ostatnimi zajęciami roku jest kurs z Etologii terenowej Odbywa się zawsze w sierpniu na zakończenie letniego semestru.

  25.08.2019   admin


Tradycyjnie już ostatnimi zajęciami roku na Psychologii w Toruniu jest kurs fakultatywny z Etologii terenowej. Odbywa się zawsze w sierpniu na zakończenie letniego semestru. W Toruniu Psychologia kładzie silny nacisk na ewolucjonizm, etologię poznawczą oraz sprawy związane z ochroną środowiska przed człowiekiem. Przez cały tydzień w lasach i na ugorach mazurskich Studenci uczą się cierpliwości, wstawania o 5.00 rano, pracy w terenie oraz gotowania w stacji dla kilkunastu osób. Studenci przez 7 dni uczą się obsługi różnych urządzeń badawczych oraz wspomagających badania terenowe, ale także mają czas dla siebie, a jezioro Śniardwy znajduje się tylko 15 minut piechotą. Nic dziwnego, że po godzinach ulubionym sprzętem do badań terenowych studentów był Zakładowy kajak - który wciąż czeka na nadanie mu imienia.
#

Jelenie na ugorach


#

Włoska kuchnia, włoska muzyka i nawet studenci z akcentem ;-) Co to było za spaghetti !!!


#

Po zajęciach i posiłku.. trzeba jeszcze przenieść kajak 200 metrów z parkingu do jeziora - chętnych do noszenia nie brakowało ;-)


#


Ekipa 2019 - Od lewej w górnym rzędzie: Jakub Marszałek, Piotr Niewiadomski, Ola Janczak, Justyna Gortad, Uliana Stetsenko, Ania Grabianowska. W drugim rzędzie od lewej: Bartosz Fiedler, Ksenia Gruszecka, Maurycy Stępniewski, Marysia Nowak, Klaudia Mazur. Siedzą w trzecim rzędzie od lewej: Ania Pulczyńska, Małgosia Jarzynowska oraz Joanna Zabłocka. Na karimacie od lewej Szymon Bojarski oraz Filip Krasnomowiec. Brak na zdjęciu Alicji Broncel i Elvisa Degórskiego. 18 osób to rekord UMK w Urwitałcie - czy będzie pobity?


Poniżej zapraszamy do obejrzenia filmu z materiałów kursu.