Kolokwia Psychologiczne

Relacja

  25.06.2018   admin


W dniach 23.06-25.06 odbyły się 27 Kolokwia Psychologiczne. Tegoroczne Kolokwia Psychologiczne odbyły się w Toruniu i były poświęcone zastosowaniu nowoczesnych technologii w badaniach i praktyce psychologicznej, takich jak rzeczywistość wirtualna i rozszerzona, okulografia, gry komputerowe, wykorzystanie Internetu w badaniach i praktyce klinicznej, a także relacje człowiek-komputer. Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem. Za kilka dni będzie można obejrzeć nagrania z wystąpień na naszym kanale YouTube, a na razie zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z Kolokwiów.


#

Dziekan Wydziału Humanistycznego prof. Radosław Sojak wita przybyłych gości i zapewnia że za dwa lata psycholodzy będą już we własnym budynku.

#

Profesor Lewicka rozpoczyna konferencję.


#

Pierwszym mówcą był specjalista od badań z użyciem okulografów prof. Kennet Holmqvist ze Szwecji

#

Mgr Piotr Łój opowiadał o aplikacyjnych zastosowaniach filmów 360o

#

Słuchacze na wykładzie prof. Romana Cieślaka

#

dr Małgorzata Gut o grach matematycznych do walki z dyskalkulią

#

Mgr Anna Wieczorek-Taraday skupiła się na wykorzystaniu nowych technologii do treningu poznawczego osób po 50 roku życia

#

Duet - dr Jan Zając (z lewej) oraz dr Dominik Batorski wyjaśniali jak bardzo dużo danych o użytkownikach gromadzi Internet i co z tego wynika

#

Na koniec sesji wykładowej prof. Piotr Durka opowiadał o 10 latach pracy nad interfejsem mózg-komputer.

#

Ostatniego dnia odbywały się prezentacje programów i sprzętu w zastosowaniu do celów psychologicznych

#

#

Każdy mógł sam się przekonać na własnej skórze jak działały urządzenia i oprogramowanie. Na zdjęciu dr Bałaj uruchamia zestaw VR.


#

A wszystko świetnie zorganizowane przy pomocy niezastąpionych studentek psychologii :)