Kolejna doktorantka z UMK na UW

Natalia Pawlaczyk dołączyła do grupy młodych asystentów robiących doktorat na Wydziale Psychologii UW

19.10.2017   admin

Katedra Psychologii Wydziału Humanistycznego ma ledwie rok i w związku z tym jednostka nie ma jeszcze praw do nadawania stopnia doktora w dziedzinie Psychologii. Dlatego młoda kadra naukowa naszej Katedry musi robić doktoraty na innych uczelniach.

Niezmiernie miło nam poinformować, że mgr Natalia Pawlaczyk dołączyła do grona naszych młodych naukowców i jako trzecia z kolei rozpoczyna studia doktoranckie na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego, w Katedrze Neuropsychologii.

Jej projekt „Ograniczenia zdolności do nawigacji u osób starszych jako marker różnego typu łagodnych zaburzeń poznawczych” zdobył najwyższą liczbę punktów w postępowaniu rekrutacyjnym. Opiekunem naukowym projektu jest prof. dr hab. Emilia Łojek.

W badaniach podjęta zostanie problematyka diagnozy zdolności do nawigowania u osób z łagodnymi zaburzeniami poznawczymi na podstawie parametrów chodu.

Obok zastosowania standardowych miar dla oceny procesu nawigowania w projekcie zostaną wykorzystane czujniki ruchu, które pozwolą na szczegółową rejestrację aktywności badanych podczas wykonywania zadania w warunkach naturalnych.

Przypomnijmy, że wcześniej na studia doktoranckie w Warszawie z Torunia dostała się Julia Sikorska, która w ubiegłym roku otrzymała na UW stypendium motywacyjne za bardzo dobre wyniki w pracy naukowej.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w trudnym godzeniu obowiązków między Toruniem i Warszawą