Hity rekrutacji

  15.07.2016   admin


Zakończył się pierwszy etap rekrutacji na UMK. Na studia stacjonarne I stopnia i jednolite studia magisterskie zapisało się ponad 19 300 chętnych. Dużym zainteresowaniem cieszą się nowości w ofercie studiów, przede wszystkim psychologia.

W niedzielę 10 lipca zamknięto zapisy na studia stacjonarne I stopnia i jednolite studia magisterskie. – Liczba chętnych jest o ponad 10 procent wyższa niż przed rokiem na tym etapiemówi prof. Andrzej Sokala, prorektor UMK ds. studenckich i polityki kadrowej.

Podobnie jak w ostatnich latach najwięcej chętnych – blisko 4700 – zapisało się na kierunek lekarski. Na drugim miejscu znalazło się prawo, które chce studiować 1340 osób – to zarazem najpopularniejszy kierunek w kampusie toruńskim. Na studia farmaceutyczne zapisało się 900 osób, na fizjoterapię 645, a na finanse i rachunkowość prawie 575.

W Collegium Medicum tradycyjnie dużym zainteresowaniem cieszy się analityka medyczna, pielęgniarstwo i dietetyka. W kampusie toruńskim, podobnie jak w ostatnich latach, filologia angielska. Bardzo popularna jest w tym roku biologia sądowa, którą chce studiować 360 osób.

Większe zainteresowanie studiami na UMK to m.in. zasługa nowych kierunków. Zgodnie z przewidywaniami z dużym zainteresowaniem spotkała się psychologia – o 80 miejsc walczy 550 kandydatów. Studia inżynierskie na kierunku gospodarka przestrzenna wybrało 170 kandydatów.

Ogłoszenie list zakwalifikowanych na studia w I etapie I naboru nastąpi 14 lipca o godz. 14:00. Od 15 do 20 lipca - aby potwierdzić chęć studiowania - kandydaci będą musieli dostarczyć komplet dokumentów rekrutacyjnych. Będzie przyjmować je Uczelniana Komisja Rekrutacyjna, która w tym czasie będzie urzędować w Auli UMK (ul. Gagarina 11), w dni powszednie w godz. 9:00-18:00, a w sobotę 16 lipca w godz. 9:00-14:00.

Kontakt z Uczelnianą Komisją Rekrutacyjną