Etologia w Toruniu

  15.07.2016   admin


Studenci studiujący psychologię w Toruniu jako jedyni w Polsce będą mogli wybrać specjalizację Stosowana Psychologia Zwierząt. Nawet jeśli mają inne zainteresowania to i tak czeka ich na studiach kontakt z etologią.

Etologia to nauka o zachowaniu i zwyczajach zwierząt w tym człowieka. Już na pierwszym roku i pierwszym semestrze studiów czeka na studentów 30 godzinny wykład na ten temat. Prawdziwe studia w tym zakresie nie mogą obyć się bez kontaktu z żywymi zwierzętami.

W czerwcu bieżącego roku Rektor Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu prof. Andrzej Tretyn podpisał dwa ważne listy intencyjne o współpracy naukowo-dydaktycznej z kluczowymi dla programu studiów instytucjami.

Pierwsza umowa dotyczy współpracy z Miejskim Ogrodem Zoologicznym w Warszawie, gdzie już od 3 lat dr hab. Maciej Trojan wraz z zespołem prowadzi badania z udziałem naczelnych. Dzięki tej umowie, badania będą kontynuowane, a studenci psychologii z UMK, będą mogli jeździć do ZOO w Warszawie na zajęcia oraz staże.Druga umowa została podpisana z rektorem Uniwersytetu Warszawskiego dr hab. Marcinem Pałysem. Dotyczy ona współpracy naukowo dydaktycznej z Wydziałem Biologii Uniwersytetu Warszawskiego, a ściślej mówiąc użytkowania Bazy Terenowej Wydziału Biologii UW na Mazurach, gdzie studenci psychologii z UMK będą mieli zajęcia terenowe oraz specjalizacyjne.


#


Wszystkich chętnych do współpracy przy badaniach zapraszamy także do powstającego właśnie laboratorium mieszczącego się w budynku tzw. APLu przy kampusie głównym Uniwersytetu.

Od tej pory to Toruń będzie stanowił stolicę etologii czego symbolem niech będzie sierpówka, która tej wiosny zrobiła sobie gniazdo i gniazduje do tej pory w astrolabium na pomniku Kopernika. To najlepszy omen że etologia wkroczyła do Torunia na dobre.


#Poprzedni Hity rekrutacji
Następny Znamy plan zajęć