Budynek IP z wyróżnieniem

Budynek Instytutu Psychologii UMK z wyróżnieniem

  29.09.2022   admin


28 września na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się 26. gala wręczenia nagród największego ogólnopolskiego konkursu budowlanego w Polsce - Modernizacja Roku i Budowa XXIw.

W każdej kategorii przyznawano jedną nagrodę i jedno wyróżnienie. Nasz rewitalizowany budynek Instytutu Psychologii ubiegał się o nagrodę w kategorii "Pamięć miejsc historycznych" z racji historii związanej z Akademicką Przychodnią Lekarską, szpitalem i sanatorium, które pierwotnie mieściły się w budynku przy Gagarina 39.

Nagrodę w tej kategorii zgarnął Kraków za przebudowę dawnego kina Wrzos na siedzibę teatru KTO, natomiast nasz budynek zdobył wyróżnienie z czego bardzo wszyscy się cieszymy. Nagrody odbierali w imieniu Instytutu Psychologii prof. Tytus Sosnowski, w imieniu wykonawcy Prezes firmy DOMPOL dr inż Jerzy Przedpełski a w imieniu architektów projektujących budynek arch. inż. Maciej Kuras

Uzyskane wyróżnienie jest zwieńczeniem wysiłku wielu osób, które dbały i dbają o naszą siedzibę. Dbajmy o niego dalej wszyscy.

Poniżej zdjęcia z uroczystości.#


#

#

#

#

#