Przed II turą rejestracji

Wiadomości przed II turą rejestracji na kursy

  18.02.2020   admin


Zakończyła się pierwsza tura rejestracji na kursy. Niestety znów z przygodami.

Studenci nie widzieli całej oferty kursów i nie mogli się zapisać na zajęcia. Sytuacja dotyczy zwłaszcza osób na IV roku, które w zasadzie mogły tylko zapisać się na dwa kursy.

Jak się okazało, główny problem z zapisami spowodowany był (tak tak :) tak było ) błędem programisty modułu planowania. Obecnie wydział WFINS składa się z wielu Instytutów prowadzących wiele kierunków studiów, w związku z tym jest więcej niż jedna osoba uprawniona do wprowadzenia zmian w liście kursów i planie zajęć. Okazuje się, że jeśli na raz pracuje więcej osób niż jedna, to nadpisują wzajemnie sobie zmiany i w ten sposób cześć danych się nie zachowała np. termin kursu, albo nazwisko prowadzącego. Takie kursy nie były widoczne w rejestracji. Problem będzie wymagał rozwiązania w dłuższej perspektywie czasowej, natomiast wystąpienie usterki skutkuje zmianami, które przedstawimy poniżej:

II tura zapisów dla roku II i III ruszy w czwartek 20.02. o godzinie 18.30 i zakończy się w sobotę 22.02 o godzinie 17.50

Dla IV roku w tych samych dniach o tej samej porze odbędzie się powtórzona I tura zapisów. - Oznacza to, że IV rok będzie miał jeszcze dodatkową II turę zapisów komputerowych w dniach 27.02-29.02.

III tura zapisów przez Dziką Kartę - odbywa się od 1 marca. Jak zapisywać się przez Dziką Kartę opisano w zasadach zapisów.

Uwaga!! Z powodów technicznych przy niektórych kursach może istnieć inne nazwisko prowadzącego np. Anna Krawczyk, ale to tylko w USOS - Jeśli ktoś chce się upewnić kto prowadzi zajęcia może to sprawdzić w planie zajęć dla swojego roku.

Wszelkie pytania, albo niespodzianki i problemy podczas kolejnej rejestracji prosimy zgłaszać pod psychologia @ umk.pl