#

Twój pies jest wyjątkowy?


Chcesz lepiej zrozumieć zachowanie psowatych?

Pasjonuje cię zgłębianie tajemnicy psiego umysłu?

Doskonale trafiłeś!

Możesz dołączyć do projektu naukowego Canis Mentis.

Canis Mentis (umysł psa) to projekt poświęcony badaniom nad psim umysłem przygotowany przez pracowników Zakładu Etologii i Psychologii Zwierząt Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Jego celem jest gromadzenie oraz propagowanie rzetelnej wiedzy naukowej na temat zachowania i zdolności poznawczychh psów poprzez tworzenie i realizacje projektów badawczych dotyczących zachowania tych zwierząt, a także integrowanie środowisk interesujących i zajmujących się psami.

Projekt ma łączyć pracę środowisk akademickich i praktycznych. Jesteśmy przekonani, że wiedza na temat natury psów, codziennego życia z nimi oraz możliwości ich użytkowania, stanowią integrację efektów pracy naukowców z doświadczeniem osób na codzień pracującymi ze zwierzętami.

Naszym celem jest stworzenie przestrzeni do wymiany informacji i doświadczeń służące budowaniu kompleksowej współczesnej wiedzy na temat behawioru najbliższemu człowiekowi zwierzęcia - psa domowego (canis familiaris).

  • Zapraszamy do współpracy wszystkich opiekunów psów, którzy chcieliby poszerzać swoją wiedzę i umiejętności oraz wraz ze swoimi zwierzętami brać udział w badaniach naukowych prowadzonych przez nasz zespół.

    #
  • Prowadzone przez nas badania dotyczą zachowania zwierząt, polegają na ich obserwacji w określonych sytuacjach np kiedy bawią się z innymi psami, kiedy przyglądają się zaaranżowanym sytuacjom, słuchają określonych dźwięków, przyglądają się obrazom lub też rozwiązują przygotowane specjalnie dla nich zadania - takie jak odnajdywanie ukrytych zabawek.

    #
  • W trakcie takich prób zwierzęta są absolutnie bezpieczne, a opiekunowie przebywają z psem przez cały czas. W zależności od rodzaju zadania mogą również dowiedzieć się o swoich zwierzętach wielu ciekawych rzeczy, na przykład tego czy ich pies częściej używa prawej czy lewej łapy czy, czy dobrze pamięta obiekty, które wcześniej spotkał, czy potrafi wykorzystać zwierciadło do wykonania zadania itp.

    #

Co oferujemy?

Dla uczestników projektu Canis Mentis przygotowujemy cykliczne wykłady na temat zachowania psów. Organizujemy warsztaty praktyczne dotyczące pracy z psami, wspólne spacery czy wyjazdy.

Dla psów też coś mamy :-)

Jeśli jesteś zainteresowany nie czakaj! Dołącz do nas!

Wypełnij formularz zgłoszeniowy, nabór wciąż trwa!